Błotniak stawowy, on

Błotniak stawowy (Circus aeruginosus), samiec – „gatunek objęty ochroną gatunkową ścisłą. Wymaga ochrony czynnej. Zagraża mu pozbawienie miejsc do gniazdowania i żerowania przez: wykaszanie i wypalanie (likwidacja szuwarów) na stawach i innych zbiornikach wodnych, osuszanie niewielkich mokradeł, regulowanie małych cieków wodnych…” ~ wikipedia.org Kiedy samica wysiaduje jaja, samiec poluje i dokarmia swoją panią. W zeszłym sezonieCzytaj dalej „Błotniak stawowy, on”

Odloty Cheyenne’a

Wczoraj udało mi się wreszcie spokojnie obejrzeć Wszystkie odloty Cheyenne’a. Jakoś wcześniej nie widziałam dokładnie początku i jak to zwykle bywało zawsze oglądałam od tego samego momentu. Błąd. Ponieważ, w tym przypadku każda scena jest ważna. Film na pierwszy rzut oka dziwny. Zanim się przyzwyczaimy do jego nietuzinkowości ujmie nas szczerość postaci. Prosta historia a wciąga. NicCzytaj dalej „Odloty Cheyenne’a”

Morrissey facet z kwiatkami w dupie

Mam wrażenie, że Morrissey jest inny Steven Patrick Morrissey z pewnością jest inny. Obdarzony nieprzeciętnym głosem i czymś – czego w zasadzie nie da się określić – ale to coś przyciąga tłumy wielbicieli. Wiele lat trwała debata na temat jego orientacji seksualnej. Sam artysta komplikował taką ją wysyłając sprzeczne komunikaty. Nazywał siebie „prorokiem czwartej płci”, „znudzonymCzytaj dalej „Morrissey facet z kwiatkami w dupie”